Vazektómia

Samotný zákrok  vykonávame  v lokálnej anestéze, kedy  z niekoľkomilimetrového rezu na koži mieška (z mikroincízie) špeciálnym inštrumentom získame prístup k semenovodu a  tento prerušíme na oboch stranách. Nerealizujeme len jednoduché prerušenie, ale vždy odstraňujeme krátky úsek semenovodu, ktorý následne  odosielame na histologické vyšetrenie. Na mnohých pracoviskách sa oba konce len podviažu nevstrebateľným materiálom, čo je úplne dostačujúce a vysoko spoľahlivé, ale produkuje cca 0,2% prípadov tzv. spontánnej rekanalizácie – teda znovuobnovenia priechodnosti semenovodu. Aby sme zabránili aj tejto minimálnej možnosti na našom pracovisku vždy  oba konce  semenovodu koagulujeme, otáčame o 180 st. a ošetrujeme nevstrebateľnou opichovou ligatúrou. Zákrok je ukončený uzavretím krátkej incízie (mikroincízie) na koži mieška. 

Je dôliežité si uvedomiť, že prísun nových spermii zo semenníkov je  týmto absolútne prerušený, ale  spermie, ktoré sa nachádzajú periférne od  prerušenia ešte môžu nejaký čas  v odvodných pohlavných cestách prežívať. Doporučujeme 20 ejakulácii na kompletné oddstránenie reziduálnych spermií a následne bezplatne vyšetrujeme  spermiogram na definitívne potvrdenie že ejakulát je úplne sterilný. Až do tohto potvrdenia je nutné používať inú formu antikoncepcie (napr. kondóm)

Ponúkame:

+ aplikáciu anestetika ultratenkými ihlami
+ samotný zákrok z mikroincízie
+ histologické vyšetrenie odstránenej časti semenovodu
+ “safe“ ošetrenie prerušených koncov semenovodov na zabránenie rekanalizácie
+ skúsení lekári s mnohoročnou skúsenosťou celej šírky operačnej urológie
+ kontrolný spermiogram v cene

Po odoslaní formulára sa Vám ozve naša recepcia

Objednajte sa na konzultáciu ohľadom Vazektómie

Formulár slúži výhradne ako objednávka na dané vyšetrenie/operáciu, nie na predpis liekov alebo iných výkonov. (takejto žiadosti nebude vyhovené)

    Staráme sa o zdravie MUŽA