Onkourologia

Komplexná diagnostika, liečba a sledovanie

Podobne ako v akejkoľvej inej časti tela, aj v oblasti urogenitálneho traktu sa môžu vyskytovať nádorové ochorenia.

Urogenitálne malignity vo všeobecnosti patria k relatívne častým:

1. Rakovina prostaty - je najčastejšou urologickou malignitou u mužov, tvorí približne 26 % všetkých nových prípadov rakoviny u mužov a 13 % úmrtí na rakovinu u mužov.
2. Nádory močového mechúra - tvorí približne 5 - 7 % všetkých nových prípadov rakoviny a predstavuje asi 3 % úmrtí na rakovinu.
3. Nádory obličiek - tvorí približne 3 % všetkých nových prípadov rakoviny a predstavuje asi 2 % úmrtí na rakovinu.
4. Nádory semenníkov - tvorí asi 1 % všetkých nových prípadov rakoviny u mužov, ale u mladých mužov predstavujú vôbec najčastejší typ nádorového ochorenia
5. Rakovina penisu - je relatívne zriedkavá a tvorí menej ako 1 % všetkých nových prípadov rakoviny, pacienti ale často prichádzajú v pokročilých štádiách.

Dobrou správou ale je, že vo všetkých týchto prípadoch, keď pacient príde včas, sú tieto ochorenia dobre liečiteľné a vyliečiteľné. Preto pravideľné urologické preventívne prehliadky resp. urologické vyšetrenie pri neustupujúcich obtiažach by malo byť samozrejmosťou. Dobré prístrojovo-technické vybavenie nám vytvára možnosti na komplexnú diagnostiku a dlhodobé onkologické sledovanie pacientov v celej šírke odboru urológia. Onkourologická atestácia nám umožňuje predpisovať najmodernejšie lieky, ktoré sú často viazané len na predpis onkológa alebo uroonkológa.

Staráme sa o zdravie MUŽA