Chronická prostatitída

Ťažkosti varírujú svojim charakterom – môže ísť o tlak až bolesť tupého či pichavého charakteru v oblasti hrádze, koreňa penisu, podbruška resp. bývajú pociťované hlbšie v konečníku. Typické je , že pacienti navštevujú mnohých odborníkov ale často bez úľavy symptómov a preto frustrácia a dopad na psychiku je často veľký. Ide o ochorenie, kde nie je jednoznačne dokázaná príčina. Posledné vedecké informácie hovoria o možnosti nervovoslvalovej nestability v oblasti malej panvy ako aj potenciálovej nerovnováhy na neuromuskulárnej platničke na bunkovej úrovni. Táto nestabilita môže potom evokovať zníženie prahu vnímania nepríjemných pocitov až bolesti z oblasti prostaty a malej panvy. Príčina tejto nestability môže byť rôzna, preto je nutné vždy dôsledné vylúčenie vážnejších ochorení prostaty , semenných váčkov, semenníkov a pod. Dôležité je hlavne vylúčenie bakteriálnej infekcie prostaty - tzv. akútnej, subakútnej a chronickej bakteriálnej prostatitídy – prostredníctvom skúšky 3 pohárov – v prípade pozitívneho nálezu je nutná cielená antibiotická liečba – často aj dlhodobá. Efficacy of Magnetic Therapy in Pain Reduction in Patients with Chronic Pelvic Pain: A Systematic Review Pri vylúčení ostatných príčin je na mieste liečba vplývajúca na neuromuskulárnu nestabilitu. Na našom pracovisku s úspechom liečime chronickú prostatitídu prostredníctvom fokusovaného elektromagnetického poľa metódou HIFEM.

HIFEM

elektromagnetické pole

spôsobuje kontrakciu svalstva panvového dna, ale vplýva aj na prekrvevnie prostaty a ostatných orgánov malej panvy . Prístroj využíva špeciálny program pre chronickú prostatitídu. Zvýšená perfúzia tejto oblasti znamená následne zlepšenie odstraňovania kyslíkových radikálov a toxínov. Postimulačná relaxácia svalstva má za následok pokles napätia svalstva panvového dna a tým aj zlepšenie symptómov. Liečba spočíva v 10-15 minútovom sedení na špeciálnom kresle. Aplikácia je pociťovaná ako kontrakcia svalstva v oblasti panvového dna a je úplne bezbolestná. Liečebný efekt mnoho pacientov pociťuje už pri 1. sedení. Štandardná liečebná kúra je tvorená 8 sedeniami a mala by byť rozložená v čase cca 1 mesiaca. Následne sa aplikujú posilňovacie sedenia cca 1-2x/mesiac.

Skúsenosti vo svete dokazujú, že HIFEM predstavuje efektívny spôsob liečby chronickej prostatitídy a efekty sú zdokumentované i vedecky:

Po odoslaní formulára sa Vám ozve naša recepcia

Objednajte sa na HIFEM aplikáciu

    Staráme sa o zdravie MUŽA

    MUDr. Marek Brezovský, PhD